وضعیت لحظه ای مرز آذربایجان در پایانه های آستارا و بیله سوار

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران، مرز آذربایجان از دهم اسفند ماه  به روی ایرانیان بسته شده است. وضعیت بسته بودن مرز باکو شامل پایانه های مرزی آستارا و بیله سوار و همچنین پرواز تهران به باکو میشود. همچنین کلیه پروازهای تهران به باکو و بلعکس با تصمیم دولت باکو متوقف شده است. برگزاری تعداد زیادی کنسرت از جمله ابی و داریوش، باکو را به مقصد بسیاری از ایرانیان در نوروز تبدیل کرده است. وضعیت پیش آمده به خاطر ویروس کرونا و تصمیم آذربایجان در بستن مرزها باعث نگرانی بسیاری از ایرانیان شده است.

در این سایت میتوانید به صورت آنلاین از وضعیت باز بودن مرزهای آذربایجان و شرایط پروازها به باکو آگاه شوید.

چک ویروس کرونا در مرز آستارا و بیله سوار

چک ویروس کرونا در مرزهای آذربایجان و فرودگاه باکو

بخشنامه جدید هیئت وزیران آذربایجان پیرامون تمدید مدت ممنوعیت تردد از مرزها

ممنوعیت تردد از کلیه مرزهای زمینی و هوایی جمهوری آذربایجان تا تاریخ 1 جولای تمدید میگردد

آپدیت 29 جوون وضعیت مرز جمهوری آذربایجان:

با توجه به اخبار غیر رسمی از جمهوری آذربایجان، به احتمال قوی ممنوعیت تردد تا 15 جولای تمدید میگردد.

به عنوان بخشی از تمهیدات اخذ شده پیرامون جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سرزمین آذربایجان، ممنوعیت تردد از مرزها تمدید میگردد. این ممنوعیت شامل ورود و خروج از کلیه مرزهای زمینی و هوایی و تعویق کلیه پروازهای بین المللی به جمهوری آذربایجان میباشد.

وضعیت جهانی شیوع ویروس مورد آنالیز مجدد قرار گرفت و کلیه محدودیت های تردد به جمهوری آذربایجان تمدید گردید. این ممنوعیت ها شامل انتقال بار و پروازهای چارتر (خارج از برنامه مخصوص بازگرداندن شهروندان آذربایجان) نمیگردد.

تمدید ممنوعیت تردد از مرز ها

ممنوعیت سفر به آذربایجان تا 1 جولای

اطلاعیه جدید هیئت وزیران جمهوری آذربایجان صادره در تاریخ May 29

ممنوعیت تردد از مرزهای جمهوری آذربایجان ، شامل ورود و خروج ، تا تاریخ June 15 تمدید میگردد.

در راستای تمهیدات اتخاذ شده در جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، اکثر کشورها به صورت موقت مرزهای خود را بسته و پروازها را تعلیق کرده اند.

وضعیت جهانی بیماری کوئید 19 و همه گیری آن توسط کابینه بررسی گردید. بر این مبنا ممنوعیت تردد از مرزهای آذربایجان، شامل مرزهای زمینی و هوایی تا تاریخ June 15  تمدید میگردد. این بخشنامه شامل پرواز های چارتر و حمل و نقل بار نمیباشد.

بسته بودن مرزها تا june 15

بخشنامه هیئت وزیران جمهوری آذربایجان

ابلاغیه هیئت وزیران جمهوری آذربایجان پیرامون وضعیت مرزها

ممنوعیت ورود و خروج از مرزهای جمهوری آذربایجان تا تاریخ 31 می 2020 تمدید میگردد.

در حال حاضر جهان در حال مبارزه با نوع جدید ویروس کرونا و بیماری کوئید 19 میباشد. به عنوان بخشی از تمهیدات اندیشیده شده، بسیاری از کشورها محدودیت های موقتی بر روی ورود و خروج از مرزها اعمال کرده اند. همچنین بسیاری از پرواز های بین المللی محدود یا معلق گردیده است.

از این رو وضعیت جهانی بیماری کوئید 19 توسط هیات وزیران جمهوری آذربایجان بررسی گردید. با توجه به وضعیت موجود، ممنوعیت تردد از مرزهای جمهوری آذربایجان تا تاریخ 31 می 2020 تمدید میگردد. این ممنوعیت شامل کلیه مرزهای زمینی و مرزهای هوایی جمهوری آذربایجان میشود. لازم به ذکر است، این ممنوعیت تردد شامل کامیونهای ترانزیت بار و پرواز های چارتر نمیگردد.

بخشنامه هیئت وزیران آذربایجان

بخشنامه ممنوعیت تردد از مرزهای آذربایجان

بخشنامه مهم جمهوری آذربایجان پیرامون توقف صدور ویزای باکو

با تاسف سازمان بهداشت جهانی همه گیری  ویروس کرونا (COVID-19) را اعلام کرده است. با توجه به تصمیم هیئت وزیران جمهوری آذربایجان در تاریخ 12 مارس 2020 صدور ویزا برای ورود به آذربایجان متوقف میگردد. این تصمیم شامل توقف صدور ویزای فرودگاهی در فرودگاه های آذربایجان و توقف صدور ویزا از طریق آسان ویزا میباشد. توقف صدور ویزای آذربایجان به مدت 45 روز و برای جلوگیری از انتشار ویزوس کرونا در جمهوری آذربایجان میباشد. هرگونه اطلاعات تکمیلی از طریق این بخش اطلاع رسانی میگردد

 • توقف صدور ویزای فرودگاهی آذربایجان به مدت 45 روز از تاریخ 12 مارس 2020
 • توقف صدور ویزای الکترونیکی از  طریق آسان ویزا به مدت 45 روز از تاریخ 12 مارس 2020

وضعیت لحظه ای مرزهای آذربایجان به ایران

در این بخش میتوانید وضعیت لحظه ای مرزهای آستارا و بیله سوار را مشاهده نمایید. همچنین شرایط مرز هوایی به باکو و شرایط پروازها به باکو به صورت پیوسته به روز میگردد. با توجه به شرایط پیش آمده به جهت شیوع ویروس کرونا توصیه میشود این بخش را به صورت روزانه چک کنید. بدین صورت میتوانید از وضعیت کنسلی کنسرت های باکو باخبر شوید. همچنین آخرین تصمیمات جهت کنسل کردن هتلها و تورهای خریداری شده برای باکو آگاه شوید.

وضعیت مرز آستارا

در این لحظه مرز آستارا به سمت آذربایجان بسته میباشد
مرز آذربایجان یکطرفه است

تا تاریخ 31 می 2020 به سمت آذربایجان بسته است و ترددی از این مرز صورت نمیگیرد. هر گونه تغییر در وضعیت موجود در همین صفحه اطلاع رسانی میگردد.

وضعیت مرز بیله سوار

به صورت بک طرفه از آذربایجان به ایران
مرز آذربایجان یکطرفه است

مرز بیله سوار به صورت یکطرفه به سمت ایران باز میباشد و تنها به مسافران ایرانی اجازه بازگشت به ایران داده میشود. آخرین بروز رسانی : تا 29 آوریل

وضعیت پروازها به باکو

پرواز ها از ایران به باکو متوقف شده است.
مرز باکو بسته است

پروازی از باکو به تهران و برعکس وجود ندارد. صدور ویزای فرودگاهی در آذربایجان برای کلیه ملیت ها تا تاریخ 31 می 2020 متوقف میگردد.

مرز آستارا

پایانه مرزی آستارا اصلی ترین مرز زمینی بین ایران و جمهوری آذربایجان میباشد. این مرز که در استان گیلان و در داخل بندر آستارا واقع شده بسیار پرتردد میباشد. فاصله این مرز تا باکو حدود 300 کیلومتر میباشد. مسافران و گردشگران میتوانند این مسافت را با اتوبوس تاکسی و یا وسایل نقلیه شخصی خود طی نمایند. در ادامه به ارئه اطلاعات کاملی پیرامون روش ها و هزینه های جابجایی از این مرز میپردازیم.

ساعت کار مرز آستارا

مرز آستارا

ویزای آذربایجان در مرز آستارا

برای ورود به کشور آذربایجان از طریق مرز آستارا همراه داشتن ویزای باکو الزامی میباشد. ویزای آذربایجان به صورت الکترونیکی توسط سامانه آسان ویزا صادر میگردد. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان ویزای آذربایجان در مرز آستارا صادر نمیگردد. در صورتی که بدون ویزا به این مرز مراجعه کنید مجبور خواهید بود درخواست ویزای فوری باکو بدهید. زمان لازم برای صدور این نوع ویزا 3 تا 5 ساعت خواهد بود.

با توجه به عدم صدور ویزای آذربایجان در مرز آستارا توصیه میشود از قبل برای ویزا اقدام نمیایید. بدین صورت هم در هزینه و هم در زمان خود صرفه جویی مینمایید.

ساعات کاری مرز آستارا

در حالت عادی پایانه مرزی آستارا به صورت 24 ساعته باز میباشد. این مرز شامل دو بخش ترانزیت برای ورود کانتینر و اتومبیل و بخش مسافرین برای عبور مسافران میباشد. در صورتی که قصد تردد از این مرز را دارید توجه داشته باشید که در ساعاتی از روز تردد پیله وران مرز که مایحتاج خود را از ایران تامین میکنند زیاد است. این تردد و ازدحام جمعت غالبا بین ساعات 7 تا 9 صبح اتفاق می افتد.

پایانه مرزی آستارا به طور معمول به صورت شبانه روزی باز میباشد.

فاصله مرز آستارا تا باکو

فاصله مرز آستارا تا باکو حدود 300 کیلومتر است. در واقع شهر باکو و آستارای آذربایجان که هم مرز ایران است با یک بزرگراه به هم وصل میشوند. از لحاظ کیفیت این مسیر بسیار هموار و دلپذیر است و با ماشین های سواری طی نمودن آن حدود 3 ساعت به طول می انجامد. همچنین با توجه به نزدیکی آستارا به تهران  و شهرای شرقی ایران ، برای سفر به باکو برای شهروندان تهرانی این مرز را توصیه میکنم.

 • فاصله آستارا تا باکو

  موقعیت مرز آستارا

  فاصله آستارا تا باکو 300 کیلومتر (حدود 3 ساعت با تاکسی)

 • فاصله آستارا تا تهران حدود 500 کیلومتر (حدودا 7 ساعت با اتوبوس)
 • فاصله این پایانه مرزی تا تبریز 500 کیلومتر
 • فاصله آستارا تا رشت 170 کیلومتر (حدود 3 ساعت با اتوبوس)

قیمت حمل و نقل و تاکسی از آستارا به باکو

برای سفر به باکو از طریق آستارا بهترین و راحت ترین وسیله تاکسی های مرزی میباشد. درست بعد از آخرین گیت بازرسی جمهوری آذربایجان تعداد زیادی تاکسی برای ادامه مسیر به باکو به شما پیشنهاد میدهند. کرایه معمول سفر از آستارا به باکو به ازای هر نفر به  15 تا 20 منات میباشد. بهتر است حتما قبل از سوار شدن به ماشین کرایه مورد نظر را با راننده اصطلاحا طی نمایید. این تاکسی ها در با پرداخت 5 منات اضافه شما را به هتل مورد نظرتان در باکو میسانند. تاکسی های آستارا به باکو از کیفیت و امنیت مطلوبی برخوردارند و میتوانید با خیال آسوده از آنها استفاده کنید. اگر برای تهیه منات مشکل دارید میتوانید مطلب روشهای تهیه منات آذربایجان را مطالعه کنید.

 • مدت زمان سفر با تاکسی بنز ها 3 ساعت
 • کرایه به ازای هر نفر 15 تا 20 منات
 • نوع اتومبیل ها غالبه بنز های قدیمی
 • تعداد مسافر در هر ماشین 4 نفر

رزرو تاکسی آستارا به باکو

برای راحتی و امنیت بیشتر میتوانید تاکسی خود را قبل از ورود به آذربایجان رزرو کنید. بدین صورت شما و راننده شماره و تصویر یکدیگر را از طریق واتس آپ دارید و راننده به راحتی شما را پیدا میکند. برای هماهنگی تاکسی های مرزی میتوانید با شماره 09120242910 تماس بگیرید.

مرز بیله سوار

پایانه مرزی بیله سوار در استان اردبیل دومین مرز پرتردد بین ایران و جمهوری آذربایجان میباشد. فاصله این مرز از باکو حدود 205 کیلومتر است که نسبت به فاصله 300 کیلومتری آستارا کمتر است. فاصله تهران تا مرز بیله سوار حدود 760 کیلومتر میباشد که نسبت به مرز آستارا دورتر است. استفاده از مرز بیله سوار بیشتر به مسافران استانهای غربی ایران توصیه میشود. در ادامه به بررسی کامل این مرز و راه های دسترسی آن به باکو میپردازیم.

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که در این مرز نیز همانند مرز آستارا ویزا صادر نمیشود. برای تهیه ویزای باکو به صفحه اصلی همین سایت مراجعه کنید.

پایانه مرزی بیله سوار

پایانه مرزی بیله سوار

بهترین روش سفر به باکو از مرز بیله سوار

همانند آستارا بهترین روش سفر به باکو از بیله سوار تاکسی های مرزی میباشند. کرایه این تاکسی ها از بیله سوار به باکو حدود 10 منات میباشد و هر تاکسی تا 4 نفر مسافر سوار میکند. امنیت این تاکسی ها در سطح مطلوبی میباشد و برای جلوگیری از اخذ وجه بیشتر توصیه میشود حتما از قبل قیمت ها با راننده طی شود. علاوه بر تاکسی اتوبوس های مرزی نیز برای سفر شما به باکو وجود دارد. قیمت این اتوبوس ها از بیله سوار به باکو حدود 6 منات میباشد.

 • فاصله بیله سوار تا باکو حدود 220 کیلومتر (2 ساعت و نیم با تاکسی)
 • کرایه تاکسی از بیله سوار به باکو 10 منات
 • کیفیت مسیر متوسط (مسیر آستارا به باکو باکیفیت تر است)
 • مرز بیله سوار در شرایط عادی به صورت 24 ساعته فعال است.

فاصله مرز بیله سوار از شهر های مختلف ایران

با بوجه به موقعیت شهر بیله سوار استفاده از پایانه مرزی بیله سوار برای استان های غربی کشور مناسبتر میباشد. ساکنان استانهای آذربایجان شرقی و غربی و همچنین استان اردبیل میتوانند به راحتی به این پایانه مرزی دسترسی داشته باشند. در ادامه به بررسی فاصله شهرهای مختلق از این مرز زمینی میپردازیم.

موقعیت مرز بیله سوار

موقعیت مرز بیله سوار بر روی نقشه و فاصله بیله سوار تا باکو

 • فاصله مرز بیله سوار تا تهران 766 کیلومتر
 • فاصله مرز بیله سوار تا تبریز 357 کیلومتر
 • فاصله مرز بیله سوار تا اردبیل 176 کیلومتر
 • فاصله مرز بیله سوار تا زنجان 448 کیلومتر

همانطور که مشاهده میکنید استفاده از مرز بیله سوار برای استانهای غربی کشور مناسب تر است. استان های شرقی و مرکزی ایران بهتر است از مرز آستارا برای سفر به باکو استفاده نمایند.

مرز هوایی آذربایجان و نحوه تهیه بلیت هواپیمای ارزان برای باکو

سفر هوایی به باکو همواره یکی از گزینه های مناسب و آسان میباشد. ایرلین های مختلفی از ایران به فرودگاه حیر علیف باکو پرواز مستقیم دارند.شما میتوانید با تهیه بلیت پرواز باکو از دو شهر تهران و یا تبریز به صورت مستقیم به باکو سفر کنید. علاوه بر ایرلاین های داخلی رو ایرلاین های جمهوری آذربایجان نیز به صورت روزانه بین مسیر تهران و باکو پرواز دارند.

خرید بلیت هواپیما از خطوط هوایی بوتا و آزال

مهمترین خطوط هوایی آذربایجان ایرلاین های بوتا و آزال میباشد. در بسیاری از موارد قیمت بلیت هواپیمای آزال و بونا از ایرلاین های ایرانی ارزانتر میباشد.

برای تهیه بلیت ارزان قیمت تهران به باکو از ایرلاین های جمهوری آذربایجان  میتوانید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست